שלמה ארצי - אבי סינגולדה ראיונות
איך הייתה ההופעה אתמול?
"כמו יין טוב. הופענו משהו כמו 3 שעות וחצי. היה מדהים!"

אתה נתון תחת לחץ כבד יותר משנים קודמות?
"ממש לא. לחץ? איזה לחץ?"

מבחינת שלמה.. האם הדרישות של שלמה בהופעה הנוכחית גדולות יותר מדרישותיו בעבר?
"הדרישות חשובות, מגניבות והכרחיות כדי שהכל יהיה מתוקתק, יפה וישמע טוב. אני לא קורא לזה לחץ. מבחינתי המשמעות היא עירנות ולהיות מפוקס, כמו מנוע שעובד חלק עם שמן טוב. אני כבר רגיל לזה".

יש לך קשר טוב עם חברי הלהקה?
"כן".

עם מי מביניהם במיוחד?
"יש לנו קשר מגניב, מסתדרים אחד עם השני מצוין, כמו משפחה! אין אחד שהקשר איתו פחות/יותר טוב".
אם אנחנו בעניין הלהקה, בפרקים ששודרו באתר קשת לכבוד "שפויים בקיץ" וגם בטלוויזיה, היה נראה שחברי הלהקה לא מודעים זה לזה-ויותר מכך, שלמה עצמו לא מודע להם. היה נראה כי הם מנהלים שיחות ראשוניות ביניהם, כמי שזה עתה הכירו. האם כך הדברים במציאות? ואם לא-כיצד אתה יכול להסביר זאת?
"תראי, בתכנית הזו שצולמה שלמה רצה שמי שיראה אותה בעצם יכיר את חברי הלהקה, כאילו פגש בו בפעם הראשונה. הוא רצה להראות צד אחר שלנו, שיכירו את התכונות, ידעו מאיפה כל אחד בא ומה עשה. בוודאי שהוא מכיר אותנו. אותי הוא מכיר מצוין, ובוודאי שאת מאיר (23 שנים). אותי הוא שאל אם אני זוכר את המילים, כי יש לי קטע כזה שאני לא זוכר. לכן הם צחקו עליי..."

אתה יכול להעיד כי השתנה משהו אצלך לאחר שנים של הופעות לצד שלמה?
"מה ששלמה עשה לי הוא דבר ענק. הוא פשוט שם אותי בפרונט. בדר"כ להקה שמלווה זמר עומדת מאחור. אותי, עם כל זה שאני קצת ביישן, הוא לקח ושם בפרונט של הבמה. הוא אמר לי: 'כשאתה עושה סולואים תסתכל על הקהל, תהיה בקו שלי, תרד איתי מהבמה ותהיה חלק מההופעה'. בזכותו סינגולדה הוא משהו אחר היום".

מתי התחיל העניין של הסולו בוזוקי ב"נרקוד נשכח"?
"הכל מאלתורים. פשוט ישבנו באולפן ואילתרנו".

הופתעת שזה תפס חזק בהופעות?
"הקהל הישראלי מאוד אוהב יוונית. זה עושה שמח וכנראה זה עובד".

קיסריה , צוותא או זאפה. איפה אתה הכי נהנה לנגן עם שלמה?
"בכל מקום שהוא יגיד לי".

ידוע כי התחייבת להופיע רק עם שלמה ארצי. ומה יהיה ביום ששלמה יפסיק להופיע? היכן תמשיך את דרכך בתחום ההופעות?
"נחשוב על משהו. לא מעוניין לנגן עם אף אחד אחר מלבדו".

מהו "אלבום הסולו" שאתה עובד עליו?
"אני עובד על אלבום שירים שזמרים שרים, שירים שהם מזוהים איתם. כל זמר עושה איתי שיר. תחשבי שזה דואט של שירים שלהם ואני רק מנגן איתם".

ומאיפה הגיע הרעיון?
"האמת שחברים טובים הציעו את אותו. התחלתי עם אמן אחד וזה גדל ל-8-9 אמנים. אני אתן לך מקבץ של שמות: יהודית רביץ,(יצחק) קלפטר, דיוויד ברוזה, ריטה. כמובן ששלמה יהיה, וגם אמנים אחרים. כרגע זה בשלב התחלתי ונשמע טוב".

תוך כמה זמן אתה מעריך שיצא האלבום?
"מאמין שבחצי שנה הקרובה".

בוודאי תופתעו לגלות שמעבר להופעות עם שלמה והאלבום החדש שהוא עובד עליו בקדחתנות, הוא גם מלמד ב"רימון", ביה"ס לג'אז ולמוזיקה הממוקם ברמת השרון, בי"ס שהנפיק לא מעט זמרים ויוצרים נחשבים ביניהם גם בן ארצי, דניאל סלומון, אביב גפן, איה כורם ועילי בוטנר.

האם אתה יכול לספר על חוויה מתוך הלימוד בביה"ס "רימון"?
אני לא מלמד בביה"ס הזה, לא קורא לזה לימוד. המקצוע שלי הוא נגן הקלטות-אני מופיע ומנגן עם אמנים מכל הסוגים וכו'. בביה"ס רימון מסתובבים גיטריסטים שאני נותן להם שיעורים ופותח להם צוהר לאולפני הקלטות, סאונד גיטרה-דברים מעשיים שקשורים לגיטרה. אני לא מלמד מוזיקה כמוזיקה. רק תורם את הידע שלי לדור הצעיר... אני נמצא שם די הרבה. זו בעצם סדרה של 14 פגישות, כאשר יש 4 פגישות בחודש".

"מכל מלמדיי השכלתי" נכון בוודאי גם לגביך. ובכן, מה למדת?
"מה למדתי מהם? תראי, ההבדל שאני רואה אצל הנוער, ומדובר בנערים בני 21-22, הוא שיש להם ביטחון. הם אחרים ממה שהיה פעם, יודעים מה הם רוצים".

אתה יכול לסמן מישהו שם שנראה לך שיגיע רחוק?
"לא מכיר מישהו מיוחד. כולם ברמה של פלוס מינוס, אין אחד שבולט באופן מיוחד. אבל זה לא חשוב. כל אחד יכול להתפרץ בכל נקודה בחיים, זה לא חייב להיות דווקא עכשיו".
אם מדברים על הנקודה הזו בחיים, אז אצל סינגולדה זה 'סיפור יפה'. מסתבר שהפריצה הגיעה דווקא בחזרות להצגה 'אוויטה', הצגה המגוללת את סיפור חייה הסוערים והמרתקים של אישה פשוטה מבנות-העם שהפכה לאשת דיקטטור ארגנטינאי. תראו בעצמכם.

ואם נחזור לשורשים, איך נוצר החיבור בינך ובין שלמה?
"חיבור? אוו.. זה סיפור יפה. לפני 16 שנים ניגנתי בהצגות שונות: עלובי החיים, אחים בדם, אוויטה. אני אוהב לבוא לפני הזמן לחזרות וכו'. בהצגה 'אוויטה' באתי וניגנתי באיזה חדר, ככה לעצמי. שלמה בא ושמע אותי. הוא לא ראה אותי ואמר 'וואו, מי זה מנגן? אני רוצה אותו'. למחרת קיבלתי טלפון. באתי אליו והייתי בספק, כיוון שעבדו איתו נגנים קבועים אחרים. מאז ההיסטוריה ידועה".

באיזה אופן משפחתך מעורבת בקריירה שלך?
"בואי נתחיל מהתחלה: אני נולדתי בירוחם, עיירת פיתוח. לא למדתי לנגן עם אף אחד. למדתי קלאסית במשך שנה ולא יצא לי מזה כלום. בוודאי שהמשפחה הייתה איתי כל הזמן. בבית, אבא ז"ל ניגן באורגנית, חצוצרות. קיבלתי ממנו השראה. ויש לי עוד שני אחים שמנגנים גיטרה".

איך זה שעוד לא שמענו עליהם?
"אחד מהם מנגן עם מרגלית צנעני. זה לא המקצוע העיקרי שלהם. כל אחד עובד במשהו אחר. זה תחביב של אחה"צ..."

לעמוד הבא לחצ/י כאן.

eXTReMe Tracker