שלמה ארצי - אבי סינגולדה ראיונות
ילדיך חולמים ללכת בדרכך?
ממש לא. הם הולכים בכיוונים אחרים למרות שהם מנגנים בפסנתר, תופים, גיטרה. אין להם את הוירוס הזה. אם אתה רואה את עצמך כסטאר צריך שיהיה לך את הוירוס והתשוקה האלה. אצלי זה חלק מהמהות שלי, בגלל זה אני חי וקיים. ראו אצלי שאני ילד שרוט, פשוט חולה נגינה, אחד שמנגן כל היום".

החברים בבצפר דחפו אותך?
"לא. אף אחד לא דחף אותי לזה, רק המתנה שקיבלתי מלמעלה. לא בנות, לא סיגריות, לא שתייה. לא עניין אותי כלום, רק הוירוס הזה שאף פעם לא נגמר. אני תמיד מחפש פרויקטים חדשים, הרכבים שאפשר לנגן איתם ג'אז וכו'".

איך אתה מפנק את עצמך?
"אני אוהב לעשות מסאז'ים. אשתי מטפלת בי כל הזמן, כי אני לא אחד כזה שמי יודע מה עושה ספורט. אני גם מאוד אוהב מכוניות, חנויות אלקטרוניקה, כל נגינה ושוקולדים".

מהי תכונתך הטובה ביותר?
"אני לא יודע אם זו תכונה טובה אבל אני מאוד רציני, קפדן, לא מזלזל במקצוע, נותן את כל הכבוד הראוי לכל מה שאני עושה, ולא משנה עם מי אני מנגן".

והרעה?
"לפעמים פשוט 'מפוזר'".
איזה שיר של שלמה אתה אוהב במיוחד?
"וואו! אחת השאלות הקשות שאפשר לשאול. כל שיר יותר טוב מהקודם. אני משווה את זה לביטלס. יש שירים שיותר הצליחו ויש כאלה שפחות. אבל לכל שיר יש סיפור. אני פשוט אוהב את הכל".

יש שיר שיש לך סיפור מיוחד איתו?
כשעובדים עם שלמה יש גם עניין של ליצור דברים. אני חושב ששלמה מזהה דברים. הרבה דברים שנעשו בשירים ונהפכו לקלאסיקות התחילו מזה שקשקשנו משהו באולפן ושלמה התלהב, למשל ב'האהבה הישנה'. השיר הזה היה מונח שנה שלמה עד שקשקשתי איזה משהו על זה, שלמה זיהה ומאז השיר הפך לאותו שיר עם הלחן שכולם מכירים".

ואלבום? איזה הוא הטוב ביותר?
"אומרים ש'דרכים'. אני חושב ש'שניים', זה אלבום פשוט מדהים. אבל שניהם הם אלבומים שיש להם ציוני דרך במוזיקה ועשו משהו".

מה עם 'שפויים'?
"כל דיסק ששלמה עשה-לכל טקסט יש סיפור מאחוריו. שימי לב שגם לכל דיסק מסמל משהו אחר. אני חושב שכאן שלמה חזר למקומות אחרים בכתיבה אבל אני לא ממש יכול לדבר על עומקם של דברים".

בוא נדבר על הטקסטים, איזו שורה משיריו היא "גאונית"?
"שורות גאוניות יש הרבה. אני לא כ"כ מתחבר לטקסטים, אלא למוזיקה. אבל יש שורות מתוך "חום יולי אוגוסט" שהפכו לסלוגנים של דברים. תמיד אפשר לראות בעיתונים כותרות כאלה ואחרות שלקוחות משירים שונים".

ולנגן? איזה שיר אתה הכי אוהב לנגן?
"איזו... התקלה! אם תסתכלי בהופעה תראי שבכל דקה שאני מנגן אני נהנה. אני בכלל לא מרגיש שהזמן עובר. אבל אני אוהב לנגן בעיקר לחנים ספרדיים. אם את מתעקשת על שמות של שירים אז האהבה הישנה וחום יולי אוגוסט".

לסיום- האם ידוע לך על פרויקטים עתידיים של שלמה לאחר סיבוב ההופעות הנוכחי?
"אין לי שום מושג. מה שהוא ירצה לעשות-סינגולדה תמיד לידו".

ולשאלה שחייבת להישאל (ולסיום בהחלט)-מה אתה אומר על האתר?
"מגיע לכם פרס. אתם אנשים מאוד מאוד מיוחדים, עושים עבודה מדהימה. כל הכבוד לכם!"
לתגובות בפורום לחצ/י כאן. לאתר הרשמי של אבי סינגולדה לחצ/י כאן. (בבניה)

eXTReMe Tracker